Mistrovství světa ve sportovním aerobiku

Ve dnech 8. – 13.10. 2019 proběhlo MS ve sportovním aerobiku v holandském Leidenu. Po dlouhé době cíleného tréninku, opět za náš klub vyrazily bojovat v dospělé kategorii dua Nela Vohradská a Anna Špitálská. Dívky navázaly na dlouholetou  tradici reprezentačních let, kdy na MS a ME jezdily týmy i jednotlivci všech věkových kategorií. Během střídání generací, jsme začali  vychovávat nové talenty.

Přestože dívky odjížděly ve skvělé kondici a s úsměvem za všech okolností, nepodařilo se jim dosáhnout na bronzovou medaili, která byla na dosah. Vzhledem k tomu, že tento rok dívky závodily v tomto složení poprvé, je to úspěch nečekaný a dojemný. Navíc, jedna z dívek maturovala a připravovala se na přijímací zkoušky na vysokou školu a ještě  na tréninky dojížděla až z Nymburka. Věříme, že i další talentované dívky z naší akademie půjdou v jejích šlépějích a v příštím roce bude úspěchů o mnoho více…

Zimní sezónu jsme ukončili dalším skvělým úspěchem Jany Vavřičkové, která na posledních závodech v Otrokovicích, v kategorii 11-13 let  získala 2.místo. Jana začala se svou přípravou ve III. výkonnostní třídě a každým rokem svou pílí a skvělými výsledky se dokázala probojovat mezi elitu sportovního aerobiku. Další metou bude zařazení mezi nejlepší závodnice ČR s možností reprezentace na ME a MS. Radujeme se o to více, že v roce 2020 bude náš klub slavit 20 let od prvního vstupu na závodní plochu, na které jsme slavili mnoho národních i mezinárodních úspěchů.

V rámci klubu probíhá nezávodní přípravka sportovního aerobiku, ze které se postupně vybírají děti na závodní aerobik a je možné začít kdykoliv.

Tímto moc děkujeme městu Čelákovice za finanční podporu, kterou nám poskytla na toto mistrovství a rodičům za skvělý přístup a spolupráci!


1

32