Výprava na ME do Bruselu byla úspěšná !

Výprava na ME ve sportovním aerobiku a fitness byla velmi úspěšná!

Češi zcela ovládli Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness, které se konalo od 3. do 5.6. 2022 v belgickém  Bruselu pod záštitou mezinárodní federace FISAF International. Jsme velmi rádi, že i my patříme k této evropské špičce.

Obrovského úspěchu dosáhlo duo ve složení Jana Vavřičková a Kristýna Grusová v kategorii youth, mládež 15 – 17 let. Dívky spolu závodí prvním rokem a na šampionát odjížděly na tzv. „ zkušenou „ O to více nás čekalo velké překvapení při vyhlašování výsledků a  tak svůj první evropský bronz dívky radostí oplakaly.

Pozornost všech se již tradičně upínala především na sportovní aerobik jednotlivců, kde jsme měli zastoupení také v ženské kategorii youth a to Janou Vavřičkovou, která i v této nabité kategorii závodila na evropském podiu poprvé. Svou bojovností a technicky zvládnutou sestavou se probojovala ze všech kol do finále a umístila se na skvělém 5.místě.

Divácky velmi atraktivní kategorii Performance aerobik pak české týmy zcela ovládly. Jako první se umístil tým složený z dvou klubů, v kterém nás zastupovala naše dlouholetá úspěšná závodnice Nela Vohradská. Ta má za sebou již několik skvělých umístění nejen ve sportovním aerobiku, ale také SAMC, kde se stala několikrát mistryní ČR. Tento tým předvedl úžasný výkon a získal evropské zlato.

Již nyní se moc těšíme na začátek listopadu, kdy v Ostravské Gong aréně proběhne Mistrovství světa. Vedle evropských závodníků se ho zúčastní mimo jiné i silné výpravy z Austrálie a Jižní Afriky. Tento závod tak našemu domácímu publiku představí absolutní špičku světového sportovního aerobiku a fitness!“

Z úspěchů našich závodníků máme obrovskou radost a všem moc gratulujeme! Výsledky závodu jasně dokazují skvělou práci, i když tréninkové podmínky nyní nemáme ideální. A jsme rádi, že i přes náročné dvouleté období pandemie to dívky nevzdaly. Velké poděkování si zaslouží i rodiče našich závodníků, NSA a město Čelákovice za podporu.

ME 2