Skvělý závěr podzimní sezóny na MČR

V sobotu 4.11.2023 se v zaplněné sportovní hale Věry Čáslavské v Praze na Petřinách, konalo republikové finále Českomoravského poháru ve sportovním aerobiku a fitness. Českomoravský pohár je série pohárových závodů s otevřenou účastí a současně kvalifikační mechanismus s postupem na Mistrovství České republiky. Všem našim děvčatům se podařilo projít postupovými koly a získat účast na MČR.

Náš klub reprezentovala dvě děvčata v kategorii jednotlivců a dvě dua. V kategorii 11-13 let ženy, se velmi zadařilo naší nejmladší a velmi nadějné závodnici Kristýnce Šedové, která svým výkonem obsadila skvělé 3.místo. Zde nutno podotknout, že Kristýnka závodí prvním rokem a začínala s umístěním na 9.místě. Ve starší kategorii 14 – 16 let se skvěle vedlo Rozárce Turoňové, která si vybojovala krásné 2.místo i když v předchozích závodech se umisťovala na prvních příčkách. Bohužel, tentokrát malé chybičky ji posunuly o příčku níže.

V kategorii týmy 11 – 13 let nám velkou radost udělalo duo ve složení Karolína Bajerová a Simona Vitoušková, které se posunuly o několik příček dopředu a umístily se na pěkném 6.místě. Předvedly skvělý výkon a svou závodní sestavu po technické stránce neskutečně vylepšily. V nejstarší kategorii 17 let a více náš klub reprezentovalo duo ve složení Klára Havránková a Veronika Hylmarová, které si opět odvážely zasloužené první místo. I jejich příprava byla vzhledem k náročnosti studia nelehká a dívky se tímto závodem rozloučily se svou závodní kariérou.

Sportovní aerobik je oproti jiným sportům velmi mladý, ale progresivně se stále rozvíjející. Působí velmi esteticky a svou dynamikou si získal již mnoho příznivců. Skladba tréninku podporuje rozvoj všeobecných pohybových schopností dítěte, ať už k němu mají dispozice či nikoli. Tudíž je možné si udržovat a rozvíjet tyto schopnosti u nás a získat tak základ pro jakýkoliv jiný sport. Děti si rozvíjejí obratnost, rychlost, vytrvalost, prochází gymnastickou, atletickou, taneční a baletní průpravou, získávají sílu a flexibilitu, dochází u nich ke zpevnění vnitřního stabilizačního systému a ke správnému držení těla, návyku na pohyb a učení se správnému životnímu stylu. Od dětí vyžadujeme pouze chuť se hýbat, poctivou docházku a práci na trénincích. Všem dětem maximálně pomáháme, aby zvládly základy tohoto sportu. Přibližně po dvou letech se projeví, zda je dítě pro tento sport perspektivní a nebo je pro ně vhodnější lehčí forma aerobiku či jiný sport. Vzhledem k tomu, že máme více výkonnostních tříd, každé dítě má možnost k soutěžení. Během roku stále přijímáme nové děti a těšíme se jejich zájmu o tento krásný i když náročný sport. 

Závěrem bychom rádi poděkovali všem děvčatům za úžasnou reprezentaci, rodičům za trpělivost a městu Čelákovice a Sportovní národní agentuře za podporu.

týmpohár