Sportovní akademie Čelákovice slaví v tomto roce 20 let !

 

Sportovní akademie v tomto roce oslaví úžasných 20 let od prvního vstupu na závodní plochu, na které jsme slavili mnoho národních, Evropských i světových úspěchů ve sportovním aerobiku.

Jak tomu bývá, i náš sportovní klub, stejně jako celý sportovní aerobik, prošel za 20 let různými proměnami. Nejvíce úspěchů slavil Čelákovický aerobik ještě pod původním názvem Aerobik studio Čelákovice, který se díky precizní tréninkové přípravě dívek a jejich skvělé prezentaci náročných závodních sestav,  postupně dostal mezi nejuznávanější a nejlepší kluby sportovního aerobiku v ČR.

Mezi nejúspěšnější závodnice patří bezesporu Denisa Barešová, která se stala juniorskou mistryní Evropy a světa v jednotlivkyních a v dospělé kategorii kromě mnoho titulů mistryň ČR získala i 3x titul mistryně Evropy a teprve jako druhá Češka po Olze Šípkové i titul mistryně světa.

Další skvělou závodnicí byla Anna Pačesová, vybojovala individuální titul juniorské mistryně světa a v triu společně s Markétou Linhartovou a Sabinou Horejcovou získaly v dospělé kategorii titul vícemistryně světa.

V mladších kategoriích byly velmi úspěšné na mezinárodních závodech Sabina Pavlíková, Lucie Dalekorejová, Veronika Švarcová, Bára Jandurová, Jana a Iva Poláchovy nebo Daniela Loffelmannová. Na tak malý klub v malém městě, je tento výčet světových úspěchů naprosto jedinečný.

V posledních letech vznikl trend neprovozovat ve sportovních klubech pouze  vrcholový sport, ale také přilákat širokou veřejnost  k pravidelnému rekreačnímu sportování. Na to náš klub také zareagoval a v současné době nabízíme cvičení pro širokou veřejnost – kondiční a funkční tréninky jak pro děti, mládež tak i pro dospělé  včetně úspěšného projektu Děti na startu a samozřejmě specializované přípravky pro začátečníky ve sportovním aerobiku. Opět v únoru otevíráme nové pololetí úspěšného projektu Děti na startu, kam je možné se ještě přihlásit a od září otvíráme již 6.ročník. Tento projekt je unikátní tím, že není jen pro děti sportovně založené, ale mohou zde být děti malé, velké subtilní či s nadváhou. U všech dětí chceme především probudit radost z pohybu a to se nám daří. Děti si zde vyzkouší více sportů najednou a je jim poskytnuta i všeobecná sportovní průprava.

Rádi bychom tímto poděkovali především městu Čelákovice za podporu, všem milým rodičům za skvělou spolupráci a za to, že své děti vedou k pohybu a také úžasným sportovcům za výborné výsledky.

Do roku 2020 přejeme nejen sportovcům, ale také všem občanům města Čelákovice především zdraví, dostatek pozitivní energie, humoru, štěstí a lásky. V životě a na životě samotném jsou postaveny jen dvě zprávy – špatná a dobrá, obě mají stejný podtext: NIC NETRVÁ VĚČNĚ …..  Krásný rok 2020 a mějme se rádi!