Úspěšné ukončení jarní sezóny!

Ukončení závodní jarní sezóny skončilo skvělými výsledky jak na ME, tak posledním závodem v Mladé Boleslavi a MČR v SAMC (soutěžní aerobic master class).

V polovině května se konalo MČR v SAMC, které je vyhlašováno 1x ročně Českým svazem aerobiku a fitness v kategorii komerční aerobik. Na toto mistrovství se kvalifikují závodníci ze všech krajů  České republiky během celého roku. Z několika postupových kol se kvalifikuje pouze 15 nejlepších závodníků do finále. Z našeho klubu se do finále probojovala v dospělé kategorii Nela Vohradská a obsadila krásné 2.místo. Druhé místo také získala na ME ve sportovním aerobiku, které se konalo od 24. – 26.5.2018 v Karlových Varech. Závodila v kategorii tříčlenných týmů, který dále doplnila děvčata (Švihálková, Holubcová) z dvou jiných klubů. S tímto skvělým výsledkem se dívky nominovaly i na MS, které tento rok proběhne v říjnu v holandském Leidenu.

Ve dnech 2. – 3.6. se také konal poslední závod jarní sezóny v Mladé Boleslavi. Všechny naše závodnice opět podaly skvělé výsledky a reprezentovaly, z velkého počtu startujících, náš klub na výbornou a to napříč všemi věkovými kategoriemi. Nejúspěšnější z nich se stala Jana Vavřičková, která v kategorii 11-13 let potvrdila svou dominanci jako v předešlých závodech a obhájila své prvenství. Druhou úspěšnou závodnicí v této kategorii je Kristýna Grusová. Velmi dobře zacvičila svou náročnou sestavu v základním kole a obsadila 2.příčku. Bohužel jí finálové kolo  nevyšlo a umístila se na 3.místě. V kategorii juniorů 14 – 16 let se ve velkém počtu závodnic umístila na 5.místě Anna Špitálská. Vzhledem k tomu, že přešla z mladší kategorie do starší, kde jsou už velmi náročné prvky obtížnosti, je to krásný výsledek.

Ráda bych tímto poděkovala všem rodičům za skvělou spolupráci a trpělivost, městu Čelákovice za podporu a dívkám za výbornou reprezentaci klubu. Věříme, že i podzimní závody nám přinesou mnoho radosti.