Druhá polovina roku velmi úspěšná!

Dívkám ze Sportovní akademie Čelákovice se podařilo navázat na úspěšnou jarní sezónu 2017 a opět získat plno medailí.

Nejúspěšnější z nich se stala juniorská závodnice Anna Špitálská, která se zúčastnila všech závodů celého roku a ve všech získala zlaté medaile. Její sestava byla dynamická, technicky velmi náročná a výborně zvládnutá. Další nadějnou juniorkou  v této nabité kategorii dívek získala nejlepší umístění na 4.místě Viktorie Krovozová a Romana Drábková, na 8.místě. V kategorii 11-13 let se nejlépe vedlo Veronice Hylmarové, která jako A.Špitálská získala všechna prvenství a je pro nás velmi talentovanou závodnicí. V této kategorii je také velmi skvělá a stále se usmívající Klára Havránková, které ze všech závodů pouze jednou uteklo první místo. Nejstarší a velmi zkušenou závodnicí našeho klubu je Nela Vohradská. Přestože závodí prvním rokem v  kategorii dospělé ženy, podařilo se jí na MČR probojovat do finálového kola a jen o kousíček jí unikla medailová pozice a umístila se tak na skvělém 4.místě.

1.prosince 2017 slavil Český svaz aerobiku a fitness, pod kterým závodíme 25 let jeho vzniku. Česká republika si dlouhodobě drží v tomto sportu pověst světové jedničky a sbírá zlaté medaile ve všech disciplínách. Výjimkou je pouze prestižní kategorie žen v které má Česká republika pouze dvě zlata. .První češka,  která jako první získala v roce 1997 světovou medaili, byla Olga Šípková. Její triumfální vítězství po 13ti letech  pokořila závodnice z našeho klubu Denisa Barešová, která jako jediná dosáhla stejně velkého úspěchu a získala v roce 2010 své první světové zlato. Kromě toho byla i trojnásobnou mistryní Evropy a několikanásobnou mistryní ČR. Vzhledem k tomu, že doposud nebyla Denisa překonána, můžeme trochu doufat, že světové zlato se podaří získat některé dívce z naší akademie.-))