Hledáme nové talenty!

Sportovní akademie Čelákovice z.s. vyhlašuje nábor nových členů sportovního aerobiku. Nábor je určen pro děti od 7 let a je vhodný pro dívky i chlapce. Na trénincích se děti  postupně naučí správnému držení těla, síly, flexibility, obratnosti a také rozvinou své pohybové schopnosti a to vše formou her a nenáročných sestav. Pohybová průprava zahrnuje základní kroky komerčního i sportovního aerobiku, gymnastiky a lehčí formu atletických dovedností. U dětí se snažíme rozvíjet cit pro hudbu, radost z pohybu a v neposlední řadě také týmovost,  a to díky získání nových kamarádů.

Pokud je vaše dítě talentované, později je mu nabídnuta možnost zařadit se do skupiny dětí připravujících se na závody ve sportovním aerobiku na profesionální úrovni. Kde je kladen důraz  především na prvky sportovního aerobiku, které jsou rozděleny do několika skupin:  na flexibilitu, statickou sílu, skoky, kliky a povinné prvky. Podstatou „závodění“ je předvést na ploše 7×7 metrů co nejlépe předem natrénovanou závodní sestavu, která obsahuje povinné a povinně volitelné prvky sportovního aerobiku a trvá cca 2 minuty. Tato závodní sestava se předvádí 7 rozhodčím na předem stanovených závodech, které vyhlašuje Český svaz aerobiku a fitness. Závodníci jsou rozděleny do věkových kategorií 8 – 10 let, 11 – 12 let, 13 – 14 let, 15 – 17 let, 18 let a více. Tyto kategorie se dále dělí na jednotlivce, dua, tria a týmy. Závody  se konají na národním poli, na kterém probíhají taktéž  nominace. Když štěstí, talent a připravenost přeje, lze získat úspěchy i na mezinárodním poli ( ME, MS). V minulosti náš klub již vychoval několik mistrů i vicemistrů Evropy a světa. Zde je nutno podotknout, že se nám podařilo získat i mnoho ocenění.

Nábor bude probíhat v pondělí 11.9. a ve čtvrtek 14.9. 2023 od 16:00 hod. v malé tělocvičně ZŠ v ulici Komenského. Bližší informace na tel. 776635588, nebo na emailu sport.aerobik@seznam.cz

press2