Jarní sezóna v plném proudu !

Když nemůžeš, přidej víc…… Tak zní známý song od skupiny Mirai a nám často tato slova významně pomohla jak v přípravě, tak na závodech. Pro zvládnutí závodní sestavy ve sportovním aerobiku, jsou totiž tato slova nejvýstižnější.

Příprava na novou závodní sezónu byla v letošním roce velmi náročná. Mnoho našich závodnic, díky výborným výsledkům z minulého roku, postoupilo do vyšší výkonnostní třídy a bylo nutné zvýšit obtížnost dvouminutové závodní sestavy. Proto také dívky absolvovaly náročné týdenní soustředění v  Harrachově, které završilo několikaměsíční přípravu před začátkem závodní sezóny.

Náš klub v současné době reprezentuje největší počet závodnic v kategorii kadet (11-13 let). K těm nejúspěšnějším závodnicím v této kategorii patří Jana Vavřičková, které se podařilo navázat na úspěchy v minulém roce a nyní se se svou náročnější sestavou již ve 2.VT umístila z velkého počtu závodnic na prvních jarních závodech  na 3.místě a v Ostravě vylepšila své umístění na druhé místo. V této věkové kategorii, ale ve 3.VT (určena pro začínající závodnice) se na závodech v Ostravě zadařilo Karolíně Špitálské, která dosáhla na 10.místo a Jůlii Štěpánkové, která obsadila 14.místo. Musíme podotknout, že tato kategorie je velmi nabitá a pohybuje se zde počet závodnic kolem 40ti až 50ti startujících. Proto si tohoto umístění velmi vážíme, přihlédneme-li k tomu, že děvčata ještě moc závodů neabsolvovala.

V nejvyšší výkonnostní třídě, v kategorii dospělých dua, se zadařilo Nele Vohradské a Anně Špitálské, které se umístily v nominačním závodě na ME na třetím místě. Vzhledem k tomu, že se Nela tento rok připravuje k maturitě a na přijímací zkoušky na vysokou školu, je tato příprava hodně náročná. Nyní nás čeká nominační závod na MS, které proběhne 18.5. v Lounech a poslední závod pro kategorii 11-13 let v Mladé Boleslavi 1. – 2.6.2019.

Dalším skvělým úspěchem našich dívek, je účast v Ligovém závodě po několika postupových krajských kolech na MČR v SAMC. Tam nás bude zastupovat již výše zmíněná Nela Vohradská a Romana Drábková v kategorii 17 a více let. MČR proběhne 26.5. v Praze.

Rádi bych tímto poděkovali všem rodičům za skvělou spolupráci a trpělivost, městu Čelákovice za podporu a dívkám za výbornou reprezentaci klubu.